Dr. M. Emre ÇAMLIBEL 2018-03-12T22:51:33+00:00

Dr. M. Emre ÇAMLIBEL
RE-PIE Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Boğaziçi Üniversitesi Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi

Türkiye’de kurulan SPK lisanslı ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi olan ve hali hazırda portföy büyüklüğü 240 milyon TL olan Re-pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’de Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. M. Emre Çamlıbel, İnşaat Mühendisliği diplomasını Yıldız Teknik Üniversitesinden alıp yüksek lisansını ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de tamamlamıştır.

Çamlıbel’in; Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde, enerji verimliliği ve tasarrufu, enerji sistemleri, sürdürülebilirlik, karbon ticareti, finansmanı ve uygulamaları konularında doktorası bulunmaktadır. Çalışma hayatına 1992 yılında STFA’da inşaat mühendisi olarak başlayan Dr. M. Emre Çamlıbel, daha sonra ABD Boston’da Kennedy&Rossi Inc. ve Walsh Brothers Inc. şirketlerinde proje mühendisliği ve müdürlük yapmıştır. 2008-2016 yılları arasında Soyak Holding CEO’luğu görevini yürüten Dr. Çamlıbel, Soyak Holding bünyesinde farklı şirketlerde toplam 20 yıl çalışmıştır.  Ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki (Rusya, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri) birçok şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve yapmaktadır.

Dr. M. Emre Çamlıbel geçmişte GYODER, KONUTDER, ÇEDBİK, GISP ve hali hazırda İNDER Yönetim Kurulu Üyesidir. Gayrimenkul sektörü başta olmak üzere yatırım, proje yönetimi ve iş geliştirme alanlarında yurt içi ve yurt dışında 25 yıldan fazla deneyim sahibidir. Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olup, MIT, Columbia, Oxford, Berkeley, VGTU ve UTSA’de misafir öğretim görevlisidir.

Geri